2013-05-02

Sadzenie Lasu w leśnictwie Lutomia

26 kwietnia 2013r. odbyła się II edycja szczytnej akcji pn.: Sadzenie Lasu Samorządowca i Mediów zorganizowanej w ramach kampanii promocyjnej Lasów Państwowych.

W przedsięwzięciu wzięło udział wielu przedstawicieli władz samorządowych i mediów. Gminę Dzierżoniów reprezentowali: Pani Jolanta Zarzeka - Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów oraz Pani Agnieszka Zielińska - specjalista ds. rolnictwa, melioracji i ochrony przyrody.

Celem kampanii było podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa poprzez ukazanie ile trudu kosztuje posadzenie lasu będącego dobrem wszystkich mieszkańców, miejscem rekreacji, a także lasu jako głównego producenta drewna.

Akcja odbyła się w niezwykle malowniczym krajobrazie na terenie Leśnictwa Lutomia. Uczestnicy wyposażeni w szpadle oraz rękawice dokonali w czynie społecznym nasadzenia około stu sadzonek jodły, która pierwotnie obok buka oraz świerku była głównym gatunkiem lasotwórczym w Górach Sowich.

Nadleśnictwo Świdnica planuje zorganizować w przyszłym roku podobną akcję. Jeżeli taka się odbędzie, Gmina Dzierżoniów na pewno weźmie w niej udział.

Sadzenie Lasu w leśnictwie LutomiaSadzenie Lasu w leśnictwie LutomiaSadzenie Lasu w leśnictwie LutomiaSadzenie Lasu w leśnictwie LutomiaSadzenie Lasu w leśnictwie Lutomia