Z wizytą u czeskich partnerów

grafika-Z wizytą u czeskich partnerów

XXX edycja międzynarodowego festiwalu folklorystycznego "Cermenske Slavnosti" była okazją do kolejnego spotkania z przedstawicielami naszej partnerskiej gminy Dolni Cermna. Delegacja gminy Dzierżoniów gościła w Czechach na zaproszenie starosty Petra Helekala.

Z wizytą u czeskich partnerów

Ukraińscy goście z wizytą w gminie Dzierżoniów

grafika-Ukraińscy goście z wizytą w gminie Dzierżoniów

Na terenie naszej gminy gościliśmy we wtorek przedstawicieli samorządu i różnych instytucji publicznych z terenu Ukrainy. Celem ich wizyty było poznanie naszych doświadczeń i dobrych praktyk m.in. w zakresie form wsparcia społeczności lokalnej.

Ukraińscy goście z wizytą w gminie Dzierżoniów
2018-06-28

Uciechów w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska"

grafika-Uciechów w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska"

Uciechów walczy o tytuł "Najpiękniejszej Wsi" w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska 2018 r.". Gmina Dzierżoniów zgłaszając miejscowość doceniła zaangażowanie mieszkańców, działalność organizacji na wsi oraz elementy infrastruktury publicznej, jak "Skwerek uciechowskich osadników", "Park pod uciechowską lipą" czy Sala Kominkowa.

Uciechów w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska"