2018-04-11

Opłaty za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej

grafika-Opłaty za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej

Od nowego roku weszła w życie ustawa z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne. Wśród zmian jest m.in. wprowadzenie opłaty za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej. Podatek obejmuje właścicieli dużych budynków o powierzchni ponad 3,5 tys. m2 oraz osób, które zabudowały swoją działkę w co najmniej 70 proc. (na obszarach nieujętych w systemy kanalizacji otwartej lub zamkniętej).

Opłaty za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej
2018-04-11

Jubileusz 5-lecia Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi

grafika-Jubileusz 5-lecia Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi

Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi ma już 5 lat. Z tej okazji na zaproszenie Wójta Gminy Gniewino Zbigniewa Walczaka na konferencji podsumowującej w Gniewinie spotkali się członkowie PSORW oraz osoby, które wspierają Sieć od początku jej powstania. Gminę Dzierżoniów reprezentowali wójt Marek Chmielewski i jego zastępca Jolanta Zarzeka.

Jubileusz 5-lecia Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi