2017-08-09

Bukowińskie Spotkania już 26 i 27 sierpnia!

grafika-Bukowińskie Spotkania już 26 i 27 sierpnia!

Serdecznie zapraszamy na XXVIII edycję "Bukowińskich spotkań", jednego z największych festiwali folklorystycznych w Europie! W festiwalu będą uczestniczyli reprezentanci wielu bukowińskich nacji i różnorodnych nurtów folkloru. Już po raz trzeci odwiedzą nas zespoły z Rumunii, Węgier, Ukrainy i Polski.

Bukowińskie Spotkania już 26 i 27 sierpnia!

Paweł Juraszek medalistą w Pucharze Świata

grafika-Paweł Juraszek medalistą w Pucharze Świata

Trwa cykl zawodów pływackich o Puchar Świata na krótkim basenie. Polska reprezentacja brała udział w zmaganiach w Moskwie (2-3 sierpnia) i w Berlinie (6-7 sierpnia). Jednym z ośmiu powołanych do udziału w zawodach był mieszkaniec Ostroszowic Paweł Juraszek, stypendysta Wójta Gminy Dzierżoniów.

Paweł Juraszek medalistą w Pucharze Świata

Zespół Pojana na festiwalu w Rumunii

grafika-Zespół Pojana na festiwalu w Rumunii

Zespoły folklorystyczne z Mołdawii, Rumunii, Słowacji, Ukrainy, Węgier i Polski wzięły udział w rumuńskiej części XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "Bukowińskie Spotkania". W Campulung Moldovences gminę Dzierżoniów reprezentował zespół Pojana z Piławy Dolnej.

Zespół Pojana na festiwalu w Rumunii