2016-10-07

Sukces Stowarzyszenia "Piława Dolna"

grafika-Sukces Stowarzyszenia "Piława Dolna"

Miłośnicy kapusty i piosenki biesiadnej spotkali się 2 października w wojsławickim Arboretum na VI Śląskim Festiwalu Kapusty. W ramach imprezy jak co roku zorganizowano liczne konkursy związane z tematyką wydarzenia. W konkursie kulinarnym "Kapuściane szaleństwa 2016" najlepsi okazali się mieszkańcy naszej gminy.

Sukces Stowarzyszenia "Piława Dolna"

Apel do mieszkańców gminy Dzierżoniów

grafika-Apel do mieszkańców gminy Dzierżoniów

Rozpoczął się sezon jesienno-zimowy, co wiąże się z koniecznością ogrzewania mieszkań i posesji. W związku z tym przypominamy o potrzebie systematycznego dokonywania przeglądów i konserwacji instalacji kominowych, wentylacyjnych i grzewczych.

Apel do mieszkańców gminy Dzierżoniów

Zapraszamy na warsztaty muzyczno-taneczne

grafika-Zapraszamy na warsztaty muzyczno-taneczne

"Music of sources" ("Muzyka źródeł") to międzynarodowy warsztat muzyczno-taneczny (polsko-czesko-słowacki) zorganizowany przez Fundację Rozwoju Kultury, Sztuki i Edukacji "Otwórz Drzwi" w ramach programu Erasmus +, KA1 - Mobilność edukacyjna. Zajęcia zaplanowano w dniach 3 - 17 października 2016 r. w Ośrodku Kultury i Sportu "Wyspa Koni" w Ostroszowicach.

Zapraszamy na warsztaty muzyczno-taneczne

Rada Pożytku rozmawiała o Programie współpracy z NGO

grafika-Rada Pożytku rozmawiała o Programie współpracy z NGO

Głównym tematem październikowego spotkania Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego był projekt "Programu współpracy gminy Dzierżoniów z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami w roku 2017". Posiedzenie odbyło się we wtorek 4 października w sali narad Urzędu Gminy.

Rada Pożytku rozmawiała o Programie współpracy z NGO