2007-02-02

Płyta zespołu CORD

Męski Zespół śpiewaczy Cord z Piławy Dolnej 16 stycznia 2007 roku wydał swoja pierwszą płytę.

„My są chłopaki z Piławy” trwa przeszło 53 minuty i liczy 19 utworów. Na krążku widnieje strzelista sylwetka „czerwonego” kościoła pw. Najświętszej Marii Panny. To znak rozpoznawczy miejscowości. Rejestracją płyty i jej produkcją zajął się Urząd Gminy Dzierżoniów. Szlagiery piosenki popularnej, takie jak „Hej sokoły”, „Gdybym miał gitarę” czy „Na morzu burza hula” pokazują, że tytułowi chłopcy z Piławy Dolnej to nie amatorzy, lecz doświadczeni śpiewacy. Byłym członkom nieistniejącego już Seniora tradycyjnie towarzyszy akordeonista, a realizator nagrania, Jacek Wanszewicz wygenerował w swoim studiu dodatkowy akompaniament. To elektronicznie zapisane dźwięki afrykańskiego bębna. Dynamiczny charakter muzyki w pełni oddaje temperament zespołu. Dziarscy panowie, którzy niedawno odebrali kilkadziesiąt autorskich egzemplarzy swojego pierwszego krążka już planują wydanie płyty z piosenkami żołnierskimi i patriotycznymi, a ponieważ udzielają się w kościelnym chórze, chcieliby nagrać także znane kolędy i pieśni religijne w swoim wykonaniu.