Międzypokoleniowe Jasełka 2012 w Gimnazjum Gminnym

2012-12-21

Międzypokoleniowe Jasełka 2012 w Gimnazjum Gminnym

W tradycji wspaniale jest to, że przechowuje w sobie pamięć dawnych dni, utrwala to, co najpiękniejsze i najszlachetniejsze, także ludzkie uczucia. Zabiegani, zapracowani, zaabsorbowani własnymi sprawami nie zawsze mamy czas, by je sobie okazać.

Są jednak takie dni, kiedy zatrzymujemy się na chwilę, by dostrzec obok siebie drugiego człowieka, spojrzeć w głąb siebie, zadumać się nad życiem. Te dni to Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji w dniu 19 grudnia 2012r. odbyło się międzypokoleniowe spotkanie, które uświetnili swoją obecnością emerytowani pracownicy placówek oświatowych Gminy Dzierżoniów, przedstawiciele Rady Gminy Dzierżoniów, Zastępca Wójta Jolanta Zarzeka, dyrektorzy szkół podstawowych, przedstawiciele Związków Zawodowych oraz inni znamienici goście.

Uroczystość rozpoczęła pani Jolanta Stawarz, Dyrektor Gimnazjum Gminnego, składając przybyłym gościom i ich rodzinom życzenia świąteczne. Następnie nasi uczniowie zaprezentowali przedstawienie pod hasłem "Za wszystkim, czego się uczymy, stoi tradycja". Jasełka nawiązywały do tradycji, które otrzymaliśmy "w spadku po naszych dziadkach", a które kultywujemy po dzień dzisiejszy, starając się przekazywać je z pokolenia na pokolenie. Program opracowały z uczniami i nad całością czuwały pp. Małgorzata Klepuszewska i Małgorzata Grzelak. Całość przedstawienia ukazująca scenki z przeszłości i naszego współczesnego życia przeplatana była przepięknymi pastorałkami. Na uwagę zasłużyły również tradycyjne, pomysłowe i oryginalne stroje, które udostępnił nam pan Janusz Głód.

To wszystko wprowadziło nas w atmosferę niezwykłości, powagi i tajemniczości Świąt Narodzenia Pańskiego. W dalszej części spotkania zaproszeni goście wzięli udział we wspólnym kolędowaniu przy akompaniamencie ucznia Gimnazjum Gminnego Bartłomieja Wszół. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem w kawiarence przygotowanej przez nauczycieli naszego gimnazjum.

"Otul się magią świątecznych dni jak ciepłym szalem. Kolorowymi lampkami na choince naciesz oczy, dźwiękami kolęd uraduj uszy, serce wypełnij serdecznościami z przesłanych życzeń. Zapomnij o wszystkim co smuci i boli. W ten czarowny zimowy wieczór wybierz się na wędrówkę z Maryją i Józefem. Zabierz się z pasterzami i Mędrcami do Dzieciątka Jezus. Przyjdź do Tego, który daje wiarę, że to co niemożliwe staje się możliwe, a to co trudne przychodzi z łatwością. Przyjdź do Tego który daje miłość".

Z najserdeczniejszymi życzeniami z okazji Świąt Bożego Narodzenia Dyrektor, pracownicy oraz uczniowie Gimnazjum Gminnego im. Ks. Jana Melca w Dzierżoniowie.