"Tradycyjnie, nastrojowo i bardzo smacznie..."

2012-12-17

"Tradycyjnie, nastrojowo i bardzo smacznie..."

W minioną niedzielę 15 grudnia w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu odbyła się prezentacja tradycyjnych dań podawanych w czasie Wigilii oraz Świąt Bożego Narodzenia.

Organizatorem imprezy był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Włodzimierz Chlebosz - członek zarządu województwa dolnośląskiego oraz Ryszard Czerwiński - dyrektor DODR-u przywitali uczestników i gości oraz zachęcali do degustacji tradycyjnych potraw, które przywiozły ze sobą przedstawicielki 26 powiatów naszego województwa.

Powiat dzierżoniowski reprezentowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich "Niezapominajki" z Włók oraz z Koła Gospodyń Wiejskich z Ostroszowic, działającego w ramach "Stowarzyszenia Przyjaciół Gór Sowich". Wśród prezentowanych dań znalazły się m.in.: kutia, barszcz z uszkami, pierożki wileńskie z kapustą i grzybami, gołąbki z kaszą gryczaną, kapusta z grzybami i fasolą, karp i śledzie podawane na różne sposoby.

Za udział oraz godne reprezentowanie gminy Dzierżoniów serdecznie Paniom dziękujemy!!!

Tradycyjnie, nastrojowo i bardzo smacznie Tradycyjnie, nastrojowo i bardzo smacznie Tradycyjnie, nastrojowo i bardzo smacznie Tradycyjnie, nastrojowo i bardzo smacznie Tradycyjnie, nastrojowo i bardzo smacznie