2012-12-11

Edyta Mulka-Gonera - Dolnośląska Wolontariuszka 2012r.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że mieszkanka Mościska otrzymała tytuł Dolnośląskiego Wolontariusza 2012 roku. Ten niezwykle zaszczytny tytuł Pani Edyta Mulka-Gonera odebrała 07.12.2012r. we Wrocławiu podczas Dolnośląskiej Gali Wolontariatu.

Organizatorem imprezy, która odbyła się w ramach Festiwalu Wolontariatu było Partnerstwo na Rzecz Promocji i Rozwoju Wolontariatu na Dolnym Śląsku "Razem dla Wolontariatu". Kapituła konkursu, składająca się z osób zaufania publicznego wybrała Panią Edytę spośród 46 osób zgłoszonych do konkursu. Dodatkowo kapituła konkursu przyznała wyróżnienia 7 osobom. Wśród wyróżnionych znalazła się Pani Jolanta Pindera - mieszkanka Piławy Dolnej. Podczas uroczystości, na której ogłoszono wyniki konkursu i wręczono nagrody, laureatkom towarzyszyła delegacja z gminy Dzierżoniów z wójtem Markiem Chmielewskim na czele.

To wielki sukces naszych mieszkanek. Cieszymy się, że doceniono Ich wieloletnią pracę na rzecz społeczności lokalnej gminy Dzierżoniów, świadczoną zgodnie z definicją wolontariusza "dobrowolnie i bez wynagrodzenia". Wielokrotnie informowaliśmy mieszkańców o licznych sukcesach Mościska i Piławy Dolnej. Tych sukcesów nie byłoby gdyby nie praca nagrodzonych wolontariuszek. Serdecznie Paniom gratulujemy i życzymy wytrwałości w pracy na rzecz mieszkańców gminy i regionu.

Na terenie gminy Dzierżoniów jest wielu lokalnych liderów - wolontariuszy. Pracują w swoich stowarzyszeniach, Kołach Gospodyń Wiejskich, Grupach Odnowy Wsi i innych organizacjach. Poświęcają swój czas i energię dla innych ludzi. Nie oczekują zapłaty, a jako wynagrodzenie za włożony trud uznają zadowolenie mieszkańców swojej miejscowości.

Wszystkim tym osobom serdecznie dziękujemy i życzymy, aby grono wspaniałych, zaangażowanych ludzi ciągle się rozszerzało.

Edyta Mulka-Gonera  - Dolnośląska Wolontariuszka  2012rEdyta Mulka-Gonera  - Dolnośląska Wolontariuszka  2012rEdyta Mulka-Gonera  - Dolnośląska Wolontariuszka  2012r