2012-11-29

"I nic nas nie rozłączy..."

Takie hasło przewodnie towarzyszyło przedstawicielom instytucji, organizacji i stowarzyszeń działających na terenie Gminy Dzierżoniów, którzy 23 listopada 2012r. spotkali się w Mościsku aby podsumować kolejny rok pracy oraz pierwszy rok działania Partnerstwa Lokalnego na Rzecz Rozwoju Gminy Dzierżoniów.

Gospodarzem tegorocznego spotkania było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi "Przystań Mościsko" oraz Koło Gospodyń Domowych "Mostowianki".

W tym roku odeszliśmy od standardowych sprawozdań i prezentacji osiągnięć i działań poszczególnych organizacji. Tegoroczne spotkanie utrzymane było w konwencji tradycyjnego wesela gdzie symboliczną rolę nowożeńców odgrywało nasze Partnerstwo. Miło nam było gościć pp. Dorotę Gromadzką Radną Sejmiku Województwa Dolnośląskiego oraz Annę Borek z Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych - naszego przewodnika w drodze do Partnerstwa.

A skoro wesele to były w trakcie wszystkie obowiązkowe obrzędy: powitanie Państwa Młodych, błogosławieństwo, pierwszy taniec, oczepiny, prezenty i słowa przysięgi składane przez przedstawicieli stowarzyszeń obecnych na weselu, którzy przyrzekali nadal sumiennie działać na rzecz rozwoju naszej małej ojczyzny, a "Partnerstwa nie opuścić aż do śmierci...".

Nowa formuła spotkania potwierdziła po raz kolejny, że lokalni liderzy są bardzo kreatywni, wciąż mają nowe pomysły na podtrzymywanie aktywności mieszkańców swoich miejscowości, ale potrafią także z dystansem spojrzeć na prowadzoną działalność społeczną, otaczającą nas rzeczywistość oraz na samych siebie. Wszyscy, jak to na weselu, dobrze się bawili a podsumowaniem spotkania niech będą słowa wiersza ofiarowanego Partnerstwu przez Stowarzyszenie "Wzgórza Kiełczyńskie":

W dniu święta dziś Waszego
Życzymy wszystkiego najwspanialszego!
Niech współpraca będzie owocna,
a wszelaka aktywność pomocna.
Pomysłów kosz niech sypie się pełny,
by każdy podmiot miał komfort zupełny.
By nie musieć nikogo ciągnąć za uszy,
by każdy oddawał nawet pół duszy.
Toć gmina i rady, gospodyń koła,
stowarzyszenia, liderzy i szkoła -
- jak zaczną tańczyć chocholi taniec,
sukcesów w świecie nie znajdziem granic!

A związek skoro skonsumowany,
niech dzieci swe płodzi koniecznie.
By był gotowy na zmiany,
z przyszłością się mierzył skutecznie.
No i śliczniuchne niech będą- wszystkie,
tego Wam życzą

"WZGÓRZA KIEŁCZYŃSKIE"

I nic nas nie rozłączyI nic nas nie rozłączyI nic nas nie rozłączyI nic nas nie rozłączyI nic nas nie rozłączyI nic nas nie rozłączyI nic nas nie rozłączy