2012-11-22

Nie dla czadu!

Nie dla czadu - to nazwa kampanii profilaktyczno-edukacyjnej prowadzonej przez Stowarzyszenie "Bezpieczna Gmina - Bezpieczny Powiat", przy wykorzystaniu założeń Programu Profilaktycznego Komendy Głównej Straży Pożarnej.

Do kampanii przyłączyły się gminy powiatu Dzierżoniowskiego. Kampania ma na celu uświadomienie mieszkańcom naszego regionu jak niebezpieczny dla zdrowia i życia jest tlenek węgla nazywany potocznie "czadem" lub "cichym zabójcą".

Gmina Dzierżoniów w trosce o życie i zdrowie mieszkańców zakupiła przenośny detektor tlenku węgla. Każdy mieszkaniec gminy, który będzie miał podejrzenie niesprawności instalacji w swoim lokalu będzie mógł to sprawdzić poprzez wykorzystanie detektora. Po wcześniejszym uzgodnieniu (tel. 74/832-56-65) pracownik gminy na miejscu sprawdzi, czy istnieje zagrożenie zatrucia czadem. Jest to bardzo ważne, ponieważ tlenek węgla jest bezwonny i bezbarwny, a my często nie zdajemy sobie sprawy z tak olbrzymiego zagrożenia. Na terenie gminy Dzierżoniów planowane są również spotkania profilaktyczno - edukacyjne, podczas których strażak, ratownik medyczny i policjant będą przekazywać informacje na temat zatrucia tlenkiem węgla, stosowania zabezpieczeń i udzielania pierwszej pomocy.

Wśród osób uczestniczących w zebraniach zostaną rozlosowane czujki tlenku węgla do montażu w mieszkaniach.

Terminy spotkań :

1. Piława Dolna - sala wiejska - 10.12.2012 r. godz. 17:00