Festiwal humoru "Uciecha w Uciechowie"

2012-07-13

Festiwal humoru "Uciecha w Uciechowie"

Niniejszym ogłaszamy, że najweselszy, najśmieszniejszy i najradośniejszy z festiwali odbył się 7 lipca 2012r. w Uciechowie na terenie Centrum Kulturalno-Sportowego.

Na festiwalowej scenie wiele się działo. Rozpoczęliśmy od zabawnych konkurencji dla dzieci pod hasłem "Uciecha dla pociech". Salwy śmiechu wywołały konkursy dla dzieci - "Sianobitki", "Ślepe kotki Uciechotki", "Sianowa wyspa niespodziankowa" i "Mecz balonowy".

Drugim blokiem programowym były występy kabaretowe pod wspólnym tytułem "Dowcip - reanimacja". Zebranych bawiły amatorskie grupy kabaretowe. Tym razem Uciechów reprezentowała grupa młodzieży, która z lekkim przymrużeniem oka wspominała EURO 2012. Rozśmieszały nas dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie z przedstawieniem "Czerwony Kapturek na wesoło" oraz młodzież z Gminnego Gimnazjum. Jak zwykle do łez rozbawił nas kabaret "O NO MOS" z Ostroszowic, głoszący wszem i wobec zbliżający się dobrobyt, spowodowany zainwestowaniem ogromnych pieniędzy w wydobycie gazu łupkowego. W finale występu wójt gminy Dzierżoniów podpisał z goszczącym w Uciechowie szejkiem specjalną umowę gwarantującą na wiele lat dobrobyt w gminie Dzierżoniów. Gościnnie wystąpił Zespół "Rozmaryn" z Rogowa Sobóckiego wraz z kabaretem "Maciejowa". Różnorodność i pomysłowość repertuaru przeszła nasze oczekiwania. Bawił nas także przedstawiciel gminy Wińsko. Jak zwykle śpiewająco zaprezentował się nasz zespół "Uciecho-Wianki".

Centralnym punktem wieczoru był wybór "Miss-Mana 2012". Panowie przebrani w kobiece zabawne stroje, pięknie prezentowali swoje wdzięki. Większość "kreacji" oraz podkłady muzyczne przygotowały panie Elżbieta i Magdalena Michaluk. W skład jury weszli goście honorowi naszego festiwalu i oni przyznali tytuły "Miss-Mana 2012". W ocenie jury na zwycięstwo zasłużyła "Mariolka", wyróżniono także "Murzynkę" oraz "Pannę młodą" Miss publiczności przypadł w udziale "Taniej Tatianie". Nagrodami w tym zabawnym konkursie były talony do jednego z gabinetów kosmetycznych w Dzierżoniowie. Na zakończenie programu artystycznego tańczyli panie i panowie z "Uciechowskiego Variete". Tańczyli wspaniale, zostali nagrodzeni burzliwymi oklaskami. Był to równocześnie sygnał do rozpoczęcia dyskoteki pod chmurką "Uciechowska potupaja". Wśród różnych tańców dyskotekowych największe uznanie, jak zwykle, zyskał nasz taniec "Uciechowianka".

Festiwal zaszczycili mili goście: poseł na sejm RP pani Halina Szymiec-Raczyńska, radne Sejmiku Województwa Dolnośląskiego: Dorota Gromadzka, Iwona Krawczyk, Jadwiga Szeląg, wójt gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, Ryszard Czerwiński - dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego i jego zastępca, Anna Borek z Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych - animatorka naszego partnerstwa lokalnego. Wspólnie z nami bawili się także przedstawiciele Gminy Wińsko z panią Jadwigą Rosą na czele.

Zarząd Stowarzyszenia "Uciechów-Moja Wieś" gorąco dziękuje wszystkim członkom i przyjaciołom, którzy przyczynili się do zorganizowania Festiwalu "Uciecha w Uciechowie" oraz Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów, która była partnerem projektu.

Środki finansowe na realizację Festiwalu Humoru pozyskało Stowarzyszenie "Uciechów-Moja Wieś" w ramach ogłaszanych konkursów dla organizacji pozarządowych. Projekt był współfinansowany przez:

1. Gminę Dzierżoniów w ramach konkursu na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe - zadanie: "Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i tradycji".
  2. Województwo Dolnośląskie w ramach programu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi" (konkurs - "Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi").
Część środków pochodziło także z Funduszu Sołeckiego.

Festiwal humoru Uciecha w UciechowieFestiwal humoru Uciecha w UciechowieFestiwal humoru Uciecha w UciechowieFestiwal humoru Uciecha w Uciechowie