Spotkanie autorskie z Rafałem Brzezińskim

2012-05-17

Spotkanie autorskie z Rafałem Brzezińskim

15 maja w Ostroszowickiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Rafałem Brzezińskim, autorem książki pt. "O karczmach, zajadach, gospodach... Lokale gastronomiczne i ludzie z nimi związani w powiecie dzierżoniowskim przed rokiem 1945".

Świetna atmosfera tego spotkania wytworzyła się podczas filmu fabularnego,nawiązującego do tematu. Okazało się, że lokale gastronomiczne w naszym powiecie stanowiły swoiste centra kultury. Przy chmielowych trunkach, rozweseleni biesiadnicy oglądali przedstawienia teatralne oraz oglądali filmy. Dowiedzieliśmy się również o wojnie piwnej w naszym powiecie oraz buncie tkaczy Sowiogórskich, które to zawiązywały się właśnie w gospodach. Liczba karczm, gospód w powiecie dzierżoniowskim była imponująca. Zawód gastronoma nie pozwalał jednak na utrzymanie się, więc ludzie dodatkowo wykonywali różne zawody. Nazwy lokali gastronomicznych pobudziły wyobraźnię czytelników. Do najpiękniejszych w Ostroszowicach można zaliczyć: Biały Młyn,Eldorado czy Pod Rajem. Niektórzy czytelnicy pamiętają czasy kiedy bawili się w tych zajazdach, karczmach, gospodach.

Spotkanie z Rafałem Brzezińskim na dobre rozkręciło się podczas dyskusji. Uczestnicy chętnie zadawali pytania, a także dzielili się swoją wiedzą znaną z opowiadań. Jeszcze raz potwierdziła się teza, że biblioteka to miejsce spotkań. Śmiało można powiedzieć: spotkań z wysoką kulturą.

Spotkanie autorskie z Rafałem BrzezińskimSpotkanie autorskie z Rafałem BrzezińskimSpotkanie autorskie z Rafałem Brzezińskim