2012-05-11

Przekorne dyktando - czyli z ortografią za pan brat

Pod tym hasłem odbyła się 10 maja 2012 r. w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ostroszowicach XI edycja Międzygminnego Konkursu Ortograficznego klas III. Wzięło w niej udział 15 uczniów z 9 szkół podstawowych z terenu powiatu dzierżoniowskiego.

Uczestnicy konkursu wyłonieni w eliminacjach gminnych i miejskich przyjechali do Ostroszowic wraz ze swoimi opiekunami by ubiegać się o laur Mistrza Ortografii.

Dzieci pisały dyktando, wyszukiwały ukryte wyrazy i wyjaśniały zasady ich pisowni oraz odgadywały wyrazy, wpisywały je do diagramu zgodnie z obowiązującymi zasadami pisowni i odczytywały hasło. Jury konkursu, w skład którego wchodzili opiekunowie dzieci, wyłoniło pięciu laureatów.

• tegorocznym Mistrzem Ortografii został Łukasz Mróz ze SP nr 5 w Dzierżoniowie ( opiekun - pani Marzanna Nowicka),
  • drugie miejsce zajął Michał Czubaty z Zespołu Szkół Społecznych w Bielawie ( opiekun - pani Katarzyna Gawlik),
  • trzecie miejsce przypadło Jonaszowi Protaziukowi ze SP nr 1 w Pieszycach ( opiekun - pani Ewa Kozłowska),
  • wyróżniono także Andrzeja Plaszczyka ze SP nr 4 w Bielawie (opiekun - pani Anna Janecka ) oraz Aleksandrę Podkówkę ze SP w Tuszynie ( opiekun - pani Katarzyna Koselska).

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci cenne nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego, które w Jego imieniu wręczyła Zastępca Wójta Jolanta Zarzeka.

Opiekunom dzieci za trud włożony w ich przygotowanie do konkursu wręczono podziękowania w formie dyplomów.

Nad dobrą atmosferą konkursu czuwała dyrektor ZS-P w Ostroszowicach Urszula Zając. Konkurs przygotowały nauczycielki Elżbieta Juziuk - Janicka i Iwona Cebulska.

Organizator XI Międzygminnego Konkursu Ortograficznego klas III składa serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy oraz wszystkim osobom, które pomogły w realizacji konkursu.

Przekorne dyktando - czyli z ortografią za pan bratPrzekorne dyktando - czyli z ortografią za pan brat