2012-05-07

Ortograficzne "Drzewo Alfabetu"

26 kwietnia 2012 r. w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ostroszowicach odbyła się XV edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego klas III pod hasłem "Z ortografią za pan brat". Wzięło w niej udział 14 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Dzierżoniów.

Przewodnim motywem wszystkich tegorocznych zadań konkursowych był alfabet. W ramach rywalizacji dzieci pisały dyktando, układały wyrazy w porządku alfabetycznym i wyjaśniały zasady ich pisowni oraz uzupełniały wyrazy brakującymi literami zgodnie z obowiązującymi zasadami pisowni w alfabetycznym pociągu. Jury konkursu wyłoniło czterech laureatów.

Najlepsza w rywalizacji okazała się Aleksandra Podkówka ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie ( opiekun Katarzyna Koselska). Drugie miejsce przypadło Aleksandrze Niemczyk ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika z ZS-P w Ostroszowicach ( opiekun Iwona Cebulska). Na trzecim miejscu uplasowała się Weronika Szmigiel z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Piławie Dolnej ( opiekun Elżbieta Biernacka ). Wyróżniono także Adriana Wolaka z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Piławie Dolnej oraz Klaudię Rakieć ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika z ZS-P w Ostroszowicach.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci cenne nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego. Opiekunom dzieci za trud włożony w ich przygotowanie do konkursu wręczono podziękowania w formie dyplomów. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Elżbieta Juziuk - Janicka we współpracy z Iwoną Cebulską.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc będą reprezentowali gminę Dzierżoniów w XI Międzygminnym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się 10 maja 2012r. o godzinie 10:00 również w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Ostroszowicach. Na ten etap organizator serdecznie zaprasza laureatów gminnych konkursów ortograficznych z terenu powiatu dzierżoniowskiego. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu i realizacji konkursu.

Ortograficzne Drzewo Alfabetu