Podpisano umowę na dofinansowanie budowy wiaty w Książnicy

2012-05-07

Podpisano umowę na dofinansowanie budowy wiaty w Książnicy

Gmina Dzierżoniów pozyskała kolejne środki zewnętrzne, tym razem w ramach programu LEADER Działanie 413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju. Udało się otrzymać dofinansowanie na zadanie pn. "Budowa parku wiejskiego z infrastrukturą w Książnicy - kontynuacja poprzez budowę wiaty rekreacyjnej i zagospodarowanie terenu".

W ramach Lokalnej Grupy Działania "Ślężanie", której jesteśmy członkiem, w czerwcu 2011r złożono wniosek o dofinansowanie powyższego zadania. W drugim półroczu 2011r. zrealizowano inwestycję, w ramach której wybudowana została wiata rekreacyjna oraz ułożono obrzeża betonowe. Kolejnym etapem realizowanym w roku 2012 będzie ułożenie kostki betonowej, na której zakup złożono wniosek o dofinansowanie w ramach programu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi".

Już po realizacji zadania, 27 kwietnia 2012r., podpisana została umowa na budowę wiaty rekreacyjnej wraz z zakupem obrzeży. Inwestycja zamknęła się w kwocie 54 tys. zł z czego dofinansowanie w ramach programu Leader Działania 413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju, wyniosło 12 tys. zł.

Podpisano umowę na dofinansowanie budowy wiaty w KsiążnicyPodpisano umowę na dofinansowanie budowy wiaty w KsiążnicyPodpisano umowę na dofinansowanie budowy wiaty w Książnicy