2012-05-07

Gminny Konkurs Języka Niemieckiego

W dniu 26.04.2012r. w Gimnazjum Gminnym im. ks. Jana Melca odbyła się III Edycja Gminnego Konkurs Języka Niemieckiego "Der, Die, Das - Meister" zorganizowanego przez nauczycieli Gimnazjum M. Klepuszewską i M. Grzelak.

Konkurs ma na celu rozwijanie zainteresowań językiem niemieckim, motywowanie uczniów do doskonalenia sprawności językowych, rozwijanie kompetencji kluczowych przydatnych w nauce języków obcych, np. kontrolowanie procesu własnego uczenia się. A przede wszystkim integrację uczniów szkół podstawowych z Gminy Dzierżoniów interesujących się językiem niemieckim.

Do konkursu przystąpili uczniowie ze wszystkich zaproszonych szkół podstawowych z Gminy Dzierżoniów. Konkurs składał się z II etapów. Pierwsza część sprawdzała dwie umiejętności: rozumienie ze słuchu i czytanie ze zrozumieniem. W drugiej części uczniowie rozwiązywali test gramatyczno - leksykalny z elementami realioznawczymi. Konkurs prowadzony był w kategorii indywidualnej i zespołowej.

Wyniki konkursu:
INDYWIDUALNIE

1. miejsce - Agata Horoszkiewicz z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Mościsku
  2. miejsce - Piotr Sawko z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Mościsku
  3. miejsce - Angelika Wyruch ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie

ZESPOŁOWO:

1. miejsce - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Mościsku
  2. miejsce - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie
  3. miejsce - Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy za udział.

Dziękujemy Dyrektorowi Gimnazjum Gminnego za nagrody oraz przygotowanie poczęstunku dla uczestników. Dziękujemy również pani Monice Koszko i panu Jarosławowi Pawlaczkowi za przygotowanie uczniów do konkursu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, gratulujemy i zapraszamy za rok!!!

Gminny Konkurs Języka NiemieckiegoGminny Konkurs Języka NiemieckiegoGminny Konkurs Języka Niemieckiego