2012-03-30

Sezon kolarski 2012 rozpoczęty

31 marca 2012r. na ulicach Dzierżoniowa odbyło się Międzynarodowe Kryterium Kolarskie "BOXMET Dzierżoniów 2012" Trasa wyścigu przebiegała ulicami: Świdnicką (start-meta), Kościuszki, Krasickiego i Pocztową.

Na starcie w Dzierżoniowie stawiło się kilkaset zawodniczek i zawodników, wśród nich najlepsze grupy zawodowe z Polski, a także kolarze spoza naszego kraju: z Litwy i Czech.

Nie zabrakło również zawodników i zawodniczek z Dzierżoniowa z klubu "Atom Boxmet", dawne "Ogniwo" - wicemistrza Dolnego Śląska w kolarstwie szosowym z olimpijką z Pekinu Pauliną Brzeźną na czele, która zwyciężyła w swojej kategorii. W wyścigu licznie uczestniczyli również uczniowie z terenu Gminy Dzierżoniów z Tuszyna i Mościska, którzy na zawody przybyli z opiekunami Agnieszką Gadomską i Jarosławem Pawlaczkiem.

Młodzi kolarze z terenów Gminy Dzierżoniów od kilku lat zdobywają wiele medali, dyplomów i nagród w kategoriach szkół podstawowych i tak było również tym razem. Większość miejsc ma podium w poszczególnych kategoriach zajęta była przez uczniów ze szkół w Mościsku i Tuszynie.

W kategorii dziewcząt klas I-III zwyciężyła Natalia Kaczwińska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku, 2  miejsce zajęła Natalia Kożuch,a trzecia była Marika Kinast obie uczennice z SP Tuszyn.

W kategorii chłopców klas I-III zwyciężył Karol Popielarz z Mościska, 2 miejsce zajął Aleksander Wilk, również z ZSP w Mościsku.

W kategorii dziewcząt klas IV-VI zwyciężyła Małgorzata Dąbrowska, trzecia była Emilia Wojciechowska, obie z Mościska, 4 miejsce zajęła Sylwia Szmul, a piąte zdobyła Wiktoria Tokarska, obie z SP w Tuszynie.

W kategorii chłopców klas IV-VI brązowy medal zdobył Wiktor Gadomski z ZSP W Mościsku.

Wyjazd do Dzierżoniowa zakończył się więc dużym sukcesem małych kolarzy. Gratulujemy wyników, życzymy dalszych sukcesów, a wójtowi Gminy Dzierżoniów, panu Markowi Chmielewskiemu dziękujemy za udostępnienie autokaru i tym samym umożliwienie uczniom wzięcia udziału w wyścigu.

Jarosław Pawlaczek

Sezon  kolarski  2012 rozpoczętySezon  kolarski  2012 rozpoczętySezon  kolarski  2012 rozpoczętySezon  kolarski  2012 rozpoczęty