2012-03-27

Konkurs Wiedzy Pożarniczej

Dzieci i młodzież z Mościska bardzo chętnie i licznie biorą udział w organizowanym corocznie Konkursie Wiedzy Pożarniczej, podchodząc do tych zmagań bardzo poważnie gromadząc testy, przyswajając wiadomości, by wreszcie przystąpić do sprawdzenia wiedzy. To owocuje sukcesami.

Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 4 finalistów, którzy 23 marca 2012r. mogli popisywać się swoją wiedzą na powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM", odbywającym się w Zespole Gimnazjów na 3 w Dzierżoniowie. Nasi uczniowie znów okazali się nie do pokonania. W zmaganiach indywidualnych zdobyli 3 pierwsze miejsca w kategorii szkół podstawowych, a Daniel Dąbrowski były uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku, obecnie uczeń Gimnazjum Nr 1 w Dzierżoniowie, reprezentujący Mościsko zajął II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.

A oto nazwiska zwycięzców:
  1. miejsce - Emilia Adamczyk
  2. miejsce - Krzysztof Dąbrowski
  3. miejsce - Piotr Sawko

Trzymamy kciuki za Emilkę, gdyż to ona będzie reprezentowała nasz powiat w zmaganiach wojewódzkich. POWODZENIA !!!

opr. Anna Filozof