2012-03-21

Dni Otwarte w Gimnazjum Gminnym

8 marca 2012r. w naszym gimnazjum odbyły się "Dni Otwarte". Nasza szkoła przedstawiła ofertę dla uczniów ze szkół podstawowych z Gminy Dzierżoniów (bardzo miło było nam gościć u nas uczniów z Tuszyna, Ostroszowic, Mościska i Piławy Dolnej) oraz ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Dzierżoniowie, wraz z opiekunami.

Nasi nauczyciele, wraz z uczniami przygotowali wiele atrakcji, zaskoczyli swoją pomysłowością i oryginalnością. Zaczynając od powitania i prezentacji multimedialnej przedstawiającej osiągnięcia uczniów, poprzez ciekawe zabawy językowe z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, zajęcia artystyczne i kolorowy świat ozdób, wykonanych rękoma naszej młodzieży gimnazjalnej, zwiedzanie Izby Regionalnej i Centrum Informacyjnego z biblioteką i czytelnią z komputerami, kończąc na cudach fizyki i laboratoryjnych niespodziankach chemicznych (jak zawsze pełnych emocji i czasem niegroźnych wybuchów: węże faraona, ognie smoka, sok malinowy i oranżada z "wody", rysunki malowane sympatycznym atramentem, wulkan, spalanie magnezu w tlenie, otrzymywanie i spalanie wodoru). Kto u nas był ten już wie, co te nazwy doświadczeń oznaczają!

Bardzo podobały się korytarze - czyste, odnowione, z dydaktycznymi tapetami - impresjonistycznym obrazem i mapą świata, zegary na cztery strefy czasowe, gazetki o wsiach naszej gminy, piękny hol. Naprawdę jest się czym szczycić. Nauczyciele miło rozmawiali z gośćmi, prezentowali zalety szkoły, a jest ich sporo. Znamy wszystkich naszych uczniów, mamy kontakt z absolwentami - nie byłoby to możliwe, gdyby źle nas wspominali. Wszyscy są dla nas bliscy, znani z imion, bo tylko tak do młodzieży mówimy. Stały kontakt z rodzicami zapewnia bezpieczeństwo i szybką reakcję na "zagubienie dobrej drogi". Nie ma wokół szkoły nic niedobrego, bo sąsiedztwo Policji jest najlepszą ochroną od niechcianych "gości". Stale wzbogacana baza i wyposażenie szkoły, opieka w każdej chwili, świetlica dla oczekujących na autobus, sklepik... Nic dodać nic ująć. Aaa... przecież sukcesy w różnych konkursach, projekty, rozrywka, wycieczki, "zielone szkoły"... I tak dalej, i tak dalej... Ząbkowicka 70 - to my! Gimnazjum Gminne im. ks. Jana Melca w Dzierżoniowie.

I choć możliwości naszej szkoły, uczniów i nauczycieli zostały zaprezentowane w przysłowiowej "pigułce" (gonił nas niestety czas) to mamy nadzieję, że udało nam się pokazać, że nasza szkoła posiada wiele atutów. Simone de Beauvoire powiedział kiedyś, że "W to co powiedziane szeptem najłatwiej uwierzyć", choć nie zawsze bywa to prawdą. Dlatego liczymy, że wszyscy, którzy nas odwiedzili nie będą już musieli słuchać "szeptów", bo mieli możliwość przekonać się jak jest u nas naprawdę! "Tak czy inaczej plotki nikogo jeszcze nie zabiły - to tylko cena, jaką się płaci za sukces." (Coehlo Paulo). My odnosimy ten sukces już od dawna!

Na koniec dziękujemy wszystkim naszym gimnazjalistom, którzy uczestniczyli w "Dniach Otwartych", za to co zawsze: czas, chęci, pomysły, zaangażowanie i wysoką kulturę osobistą!

Dni Otwarte w Gimnazjum GminnymDni Otwarte w Gimnazjum GminnymDni Otwarte w Gimnazjum Gminnym