2012-03-13

Tuszyn potęgą w tenisie stołowym

W czwartek 1 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej odbył się turniej tenisa stołowego uczniów szkół podstawowych na szczeblu miejsko-gminnym. Od lat czołowe miejsca w tych zawodach zajmują uczniowie i uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie.

Tak było i tym razem. Pierwsze miejsce w kategorii chłopców zdobyli zawodnicy z SP Tuszyn : Ernest Polejańczyk, Jakub Kinast-Duda i Michał Sowa. Drużyna dziewczęta w składzie Marta Wszół, Jolanta Tomczyk i Karolina Dorożała wywalczyła 2 miejsce. Tym samym obie reprezentacje zakwalifikowały się do zawodów na szczeblu powiatowym, które odbyły się w Łagiewnikach.

Turniej Powiatowy został rozegrany we wtorek 6 marca i w nim także zwyciężyli chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie: Ernest Polejańczyk i Jakub Kinast - Duda, drużyna z Olesznej zdobyła 2 miejsce, a Szkoła Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie 3 miejsca. Drużyna Dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie zajęła tym razem 4 miejsce. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie.

Uczniowie ze szkół podstawowych z Tuszyna i Olesznej będą reprezentować powiat dzierżoniowski na zawodach strefowych (rejon dawnego województwa wałbrzyskiego) w Imbramowicach.

Tuszyn potęgą w tenisie stołowymTuszyn potęgą w tenisie stołowym