XX finał Wielkiej Orkiestry w gminie Dzierżoniów

2012-01-10

XX finał Wielkiej Orkiestry w gminie Dzierżoniów

Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, pod tym hasłem zagrała tegoroczna orkiestra. To, czy został pobity ubiegłoroczny rekord kiedy to zebrano 47 mln złotych pokażą najbliższe dni.

W ciągu minionych dwudziestu lat fundacja Jerzego Owsiaka pomogła 650 szpitalom. Za pieniądze zebrane podczas ulicznych kwest i licytacji zakupiony został specjalistyczny sprzęt pomagający zarówno Centrum Zdrowia Dziecka jak i małym szpitalom, których nie stać na specjalistyczne diagnozowanie i leczenie dzieci.

Licznie zebrani mieszkańcy mieli okazję obejrzeć występy zespołów Macieje, Uciecho-WIANKI oraz najmłodszych mieszkańców Ostroszowic i Piławy Dolnej uczęszczających do szkół w tych miejscowościach. W ich wykonaniu goście obejrzeli i wysłuchali popisów taneczno-wokalnych, do których na długo przed finałem przygotowywali się podczas zajęć organizowanych w ramach programu Szkoła Sukcesu. Członkowie ostroszowickiego sztabu WOŚP składają serdeczne podziękowania za gest i okazaną hojność.

Tegoroczna kwesta orkiestrowa zamknęła się kwotą 7978,69zł, na która złożyły się datki do puszek zebrane przez wolontariuszy w Piławie Dolnej 1659,54zł +7,36 euro, Tuszynie 363,76zł, Mościsku 1944,00zł + 10,45 euro oraz Ostroszowice 4011,39zł. Bardzo się cieszymy, że nasza gmina dołożyła swój "kamyczek" do ogródka XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Za pomoc w organizacji gminnego Finału dziękujemy nauczycielom i oraz pracownikom administracyjno-obsługowym Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach

XX finał Wielkiej Orkiestry  w gminie DzierżoniówXX finał Wielkiej Orkiestry  w gminie DzierżoniówXX finał Wielkiej Orkiestry  w gminie DzierżoniówXX finał Wielkiej Orkiestry  w gminie Dzierżoniów