Piławska podstawówka na Festiwalu Nauki

2011-11-24

Piławska podstawówka na Festiwalu Nauki

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego wzięli udział we wrocławskim Festiwalu Nauki, gdzie mieli możliwość obejrzenia wystaw, pokazów i zwiedzenia Muzeum Przyrodniczego.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie wystawy niezwykle interesujących zdjęć "Jaskinie i podziemia Dolnego Śląska", a kolejnym - spacer po Ogrodzie Japońskim - szczególny zachwyt wśród wycieczkowiczów wzbudziły ryby hodowane w stawach. Następnie dzieci wraz z opiekunami udały się na dwa pokazy dotyczące wentylacji - ich budowy i funkcji w dzisiejszym życiu. Ciekawym okazało się wydawanie pisków przez wentylacje oraz ich tłumienie, choć nie mniej efektowne było wciąganie i wypuszczanie przez systemy białego dymu.

Po atrakcjach zaplanowanych w ramach Festiwalu Nauki uczniowie udali się do Muzeum Przyrodniczego, gdzie pani przewodnik w bardzo ciekawy sposób przybliżyła dzieciom życie bezkręgowców i kręgowców.

Po zakończeniu prelekcji uczestnicy wycieczki obejrzeli należącą do muzeum - fantastyczną kolekcję zwierząt. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała i sprawiła wiele radości i przyniosła mnóstwo korzyści dydaktycznych.

Piławska podstawówka na Festiwalu NaukiPiławska podstawówka na Festiwalu NaukiPiławska podstawówka na Festiwalu NaukiPiławska podstawówka na Festiwalu Nauki