2011-11-24

"Jan Paweł II - patron najgodniejszy"

Już po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II mogli sprawdzić zasób swoich wiadomości na temat patrona szkoły. Konkurs rozegrany był w dwóch kategoriach (klasy I - III i klasy IV - VI) i składał się z dwóch etapów.

Etap klasowy, odbył się 7 października 2011. Uczniowie wszystkich klas rozwiązali test wyboru składający się z 30 pytań zamkniętych. Konkurs klasowy pozwolił wyłonić uczestników konkursu szkolnego. Każdą klasę reprezentowało troje uczniów. Etap szkolny odbył się 9 listopada i był zdecydowanie trudniejszy, bo w kategorii klas IV - VI uczestnicy zmierzyli się z pytaniami otwartymi. Reprezentanci klas poradzili sobie w tym etapie znakomicie. W kategorii klas I - III pierwsze miejsce zajęły ex quo Aleksandra Sajdak i Karolina Charczyńska z klasy III, na III miejscu uplasowała się Martyna Szustka z klasy II. W klasach starszych I miejsce zajęła Weronika Halbert z klasy VI, II miejsce - Angelika Wyruch z klasy VI, natomiast III miejsce przypadło Marcie Wszół z klasy V. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Nagrody w konkursie ufundowała Rada Sołecka wsi Książnica, która w roku 2011 przeznaczyła cześć funduszu sołeckiego na nagrody dla uczniów naszej szkoły. Pani Sołtys, Marii Gutkowskiej, członkom Rady Sołeckiej oraz wszystkim mieszkańcom wsi Książnica dyrektor oraz uczniowie szkoły składają serdeczne podziękowania.

Jan Paweł II - patron najgodniejszy Jan Paweł II - patron najgodniejszy