Rozśpiewany weekend naszych zespołów

2011-11-21

Rozśpiewany weekend naszych zespołów

Sobota 19 listopada rozpoczęła rozśpiewany weekend. Tego dnia w Piławie Górnej odbyły się bowiem XVIII Spotkania Artystyczne Seniorów. Wzięły w nich udział trzy nasze zespoły: "Uciecho-WIANKI" z Uciechowa, "CORD" z Piławy Dolnej oraz "MACIEJE" z Ostroszowic.

Najbardziej przeżyły swój występ panie z Uciechowa, które stawiają pierwsze kroki na tego rodzaju przeglądach. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że śpiewają wspólnie zaledwie półtora roku to ogromny aplauz publiczności wyrażony gromkimi brawami, które rozległy się po ich występie można uznać za udany debiut.

Panowie z zespołu "Cord" jak zwykle czarowali serca żeńskiej części publiczności, a "Macieje", zawładnęli sceną wzmocnieni akompaniamentem i solowym śpiewem Wojciecha Klausa W XVIII Spotkaniach Artystycznych Seniorów w Piławie Górnej, w tym roku wzięło udział 14 zespołów. Spotkania nie mają charakteru konkursu, dlatego każdy z zespołów otrzymał pamiątkowe dyplomy i upominki. Spotkania te są doskonałą i naturalną okazją do integracji ludzi kultury, którzy występy na scenie kończą wspólną biesiadą i radością z kolejnego spotkania.

Reprezentanci Gminy Dzierżoniów i ich recitale są stałym punktem programu piławskich spotkań. Dumni jesteśmy z ich obecności i zapału , gratulujemy osiągnięć i czekamy na kolejne sukcesy. Okazję do podziękowań i życzeń dla jednego z gminnych zespołów mieli goście zgromadzeni w Domu Kultury Harcuś w Piławie, gdzie niedzielne popołudnie upłynęło w jubileuszowej atmosferze 5 rocznicy powstania i działalności Męskiego Zespołu Śpiewaczego CORD z Piławy Dolnej. Na ręce kierownika zespołu pana Józefa Flisa, wójt Marek Chmielewski przekazał list gratulacyjny, w którym zawarł podziękowania i życzenia dla wszystkich członków zespołu.

Miłymi gośćmi tego niedzielnego spotkania był zaprzyjaźniony Chór Kameralny CON MOTO a także dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Grzegorz Domagała i dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej, pani Małgorzata Lis. O miły nastrój i pięknie zastawione stoły zadbały panie z Koła Gospodyń w Piławie Dolnej pod kierunkiem Zofii Jurków.