"Sukces w zasięgu uczniowskiej ręki"

2011-10-19

"Sukces w zasięgu uczniowskiej ręki"

W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostroszowicach w ubiegłym roku szkolnym uczniowie uczestniczyli w zajęciach z języka polskiego Leo Maniak i języka angielskiego Leo English w ramach projektu "Szkoła Sukcesu".

Uczniowie uczęszczający na zajęcia z języka polskiego, prowadzone przez panie Alicję Najwer oraz Ewę Sokołowską, rozwijali znajomość zasad polskiej pisowni, uczyli się sprawnego czytania, rozumienia tekstu, notowania, zapamiętywania ciągów wyrazowych, koncentracji uwagi a także autoprezentacji. Dzięki temu nabyli trwałe umiejętności i poznali narzędzia do radzenia sobie z programem szkolnym. W czasie programu dzieci przeszły przez cykl zabaw, które zbudowały ich poczucie własnej wartości i motywowały je do działania.

Zarówno dzieci młodsze jak i starsze rozwijały swoje umiejętności językowe za pomocą specjalnych i innowacyjnych materiałów dydaktycznych, takich jak: podręczniki, zeszyty kart pracy, karty obrazkowe, piosenki, historyjki z oprawą muzyczną, slajdy, rekwizyty do teatrzyków oraz klocki do nauki czytania. Korzystając z języka angielskiego, uczniowie wkraczali w świat wiedzy, a poprzez magiczne podróże odkrywali zwyczaje kulturowe Chin, Egiptu, Szkocji czy Meksyku. W nauczaniu języka dzieci wykorzystywały wszystkie swoje zmysły, co umożliwiało pełne zaktywizowanie oraz właściwe gospodarowanie ich energią.

Zajęcia Leo Maniak oraz Leo English cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy z niecierpliwością czekali na kolejne lekcje, a zdobyte umiejętności niejednokrotnie pomogły w uzyskaniu wyższych wyników nauczania a co za tym idzie, lepszych ocen.

Sukces w zasięgu uczniowskiej rękiSukces w zasięgu uczniowskiej ręki