2011-10-05

"Jesienne Uciechy"

"Jesienne Uciechy" to hasło pod którym Stowarzyszenie "Uciechów-Moja Wieś" zorganizowało w dniu 25.09.2011r. II spotkanie dla uciechowskich seniorów. Spotkanie miało swoją część artystyczną, w której dzieci szkolne deklamowały wiersze zarówno znanych poetów jak również i te ułożone przez siebie.

Był popis gry na skrzypcach w wykonaniu uczennicy średniej szkoły muzycznej, a prezes stowarzyszenia Agnieszka Anklewicz odczytała zebranym ciepły i serdeczny list z pozdrowieniami i życzeniami dla seniorów od wójta gminy Dzierżoniów Pana Marka Chmielewskiego i zastępcy wójta Pani Jolanty Zarzeki. Panie z zespołu "Uciecho- Wianki" uświetniły spotkanie śpiewając znane i lubiane piosenki.

W spotkaniu wziął udział ks. prałat Stanisław Kucharski, bardzo przez wszystkich lubiany i szanowany duszpasterz Uciechowa. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem starych, znanych i kochanych szlagierów.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu "Jesienne uciechy - aktywizacja seniorów sołectwa Uciechów", dofinansowanego z budżetu gminy Dzierżoniów w ramach zadania publicznego: "Promowanie i wspieranie aktywnych form spędzania czasu wolnego oraz uczestnictwo osób starszych w życiu społecznym". Celem zadania jest aktywizacja i integracja emerytów sołectwa Uciechów. W ramach tego projektu seniorzy wyjadą 13.11.2011r. na superwidowisko operowe "Kniaź Igor", które odbędzie się w Hali Stulecia we Wrocławiu. Mamy nadzieję na wiele niezapomnianych wrażeń.

Jesienne UciechyJesienne UciechyJesienne UciechyJesienne UciechyJesienne Uciechy