Podsumowanie programu doskonalenia usług

2011-09-28

Podsumowanie programu doskonalenia usług

Konferencja podsumowująca projekt p.n. "Program doskonalenia jakości usług publicznych w urzędach Dolnego Śląska i Małopolski z wykorzystaniem doświadczeń Urzędu Miasta w Dzierżoniowie".

Blisko dwa lata Urząd Gminy Dzierżoniów udoskonalał system obsługi klienta oraz sposób efektywnego zarządzania jednostką w ramach projektu, w którym uczestniczyło blisko 30 urzędów z Dolnego Śląska i Małopolski. Udział w projekcie p.n. "Program doskonalenia jakości usług publicznych w urzędach Dolnego Śląska i Małopolski z wykorzystaniem doświadczeń Urzędu Miasta w Dzierżoniowie". zakończył się uzyskaniem certyfikatu. Cały proces doskonalenia oparty był na europejskich standardach (EFQM/CAF) i objął wszystkich pracowników Urzędu. Dzięki udziałowi w projekcie pracownicy zastosowali samoocenę według tzw. metody CAF, co umożliwiło zdiagnozowanie mocnych i słabych obszarów jednostki.

W piątek, 16 września br. w Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski wziął udział w konferencji podsumowującej w/w projekt. Jego beneficjentami było 27 urzędów z Dolnego Śląska i Małopolski w tym Urząd Gminy Dzierżoniów.

Konferencję objął swoim patronatem Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Rafał Jurkowlaniec. Po prezentacji wyników wszystkim kierownikom urzędów wręczono certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w projekcie.

Podsumowanie programu doskonalenia usługPodsumowanie programu doskonalenia usług