2011-09-26

Żegnaj lato na rok

23 września w ostroszowickiej bibliotece dzieci z Klubu Motyli Książkowych pożegnały lato. Początkiem jesiennego spotkania była prezentacja książek z poezją o jesieni, pióra wielu bliskich dzieciom autorów.

Najbardziej podobały się wiersze W.Chotomskiej "Smutny Pan", D.Wawiłow "Kałużyści", E.Szelburg-Zarembiny "Wrzesień" a pełen nostalgii wiersz S. Szuchowej nastroił młodych czytelników do obejrzenia filmu pt. Liście kota Filemona. Prawdziwie jesienna zabawa rozkręciła się na dobre przy utworze Zdzisławy Sośnickiej "Żegnaj lato na rok".

Wesołe pląsy i śpiewy żegnające lato, oryginalne stroje nawiązujące do jesieni i zakończyły się na pobliskiej łące przy zabawach animacyjnych wg Klanzy. Przedszkolaki pod opieką nauczycielki Grażyny Panońko już czekają na kolejne spotkania w bibliotece, tym razem z... Panią Jesienią, która wcale nie musi być smutna. Już one się o to postarają.

Żegnaj lato na rokŻegnaj lato na rokŻegnaj lato na rokŻegnaj lato na rokŻegnaj lato na rok