2011-08-25

Festyn Sportu Rodzinnego w Mościsku

W ramach projektu "Festyn Sportu Rodzinnego", dofinansowanego przez Urząd Gminy Dzierżoniów, odbyły się dwa festyny profilaktyczne.

W dniu 4 czerwca 2011 r. odbył się turniej piłki nożnej dla drużyn z powiatu dzierżoniowskiego. Pozostali uczestnicy festynu mogli brać udział w szeregu rodzinnych konkurencji sportowych. W trakcie festynu rozdawane były ulotki o tematyce antyalkoholowej, a w części artystycznej wystąpiła grupa "Moliki" z przedstawieniem profilaktycznym "Walka ze złem".

14 sierpnia odbył się drugi festyn. W niedzielne popołudnie mieszkańcy Mościska spędzili nad stawem, biorąc udział w rodzinnych konkurencjach sportowych. Każdy uczestnik zawodów otrzymał nagrodę za zwycięstwo lub za udział. Grupa teatralna "Moliki" przeprowadziła "Sąd nad używkami" (przedstawienie profilaktyczne). Młodzi mieszkańcy Mościska, przebrani za klownów, bawili małe dzieci (i nie tylko), pokazując magiczne sztuczki lub robiąc zwierzątka z balonów. Można było też zrobić sobie tatuaż, pomalować twarz lub zrobić sobie tęczę na włosach.

Wszyscy uczestnicy festynu mogli posilić się pyszną "zupą trapera", kiełbaskami z grilla, hamburgerami i ciastem domowej roboty.

W organizacji festynów brali udział: członkowie Stowarzyszenia "Przystań Mościsko", Koło Gospodyń Domowych "Mostowianki", Rada Sołecka, Gminna Biblioteka w Mościsku, LKS Mościsko. Wszystkim dziękujemy za pomoc i wpólpracę.

Festyn Sportu Rodzinnego w MościskuFestyn Sportu Rodzinnego w MościskuFestyn Sportu Rodzinnego w MościskuFestyn Sportu Rodzinnego w Mościsku