2011-06-13

Wychowanie przez czytanie

W dniach od 30 maja do 4 czerwca Fundacja ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom ogłosiła akcję pod hasłem X Ogólnopolski Tydzień Czytania. Do tej szlachetnej akcji dołączyła również Biblioteka Publiczno-Szkolna w Ostroszowicach.

Jako, że czytanie jest trendy, rozwija umysł, poszerza horyzonty myślowe dzieci i uczy myślenia to właśnie w tych dniach młodzi czytelnicy wysłuchali fragmentów nowych powieści, poznawali polskich autorów poprzez prezentację ich twórczości. Najmłodsi czytelnicy należący do Klubu Motyli Książkowych, aby raźniej im się słuchało ciekawych opowieści, przynieśli ze sobą misie-przytulanki i mocno tuląc swoje maskotki koiły dziecięce niepokoje.

Tydzień Czytania minął bardzo szybko. Kampania czytania w naszej bibliotece realizowana jest nieustannie. Wszystkim dzieciom uczestniczącym w tym jubileuszowym tygodniu wręczone zostały materiały promocyjne wydane przez Fundację Cała Polska czyta dzieciom.

W jednej z ulotek można przeczytać: "Czytanie zawsze powinno się kojarzyć dziecku z radością, nigdy nudą, przymusem czy karą." Zatem czytajmy dzieciom 20 minut dziennie. Codziennie. Zacznijmy od dziś!