2011-06-08

"Międzynarodowy Dzień Dziecka"

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku można śmiało określić przysłowiowym "full-wypas".

Od godz. 8:00 panie: Krystyna Chrostowska i Monika Koszko (koordynatorki imprezy) prowadziły Quiz "Super truper", w którym zmagały się dwa pedagogiczne zespoły, dopingowane przez dziecięcą publiczność.

Zawodnicy musieli wykazać się dobrą znajomością ortografii, muzykalnością i zręcznością. Nie zabrakło treści profilaktycznych - przypomniano o zasadzie trzeźwości. Tematyczne ulotki i bransoletki rozdała koordynator kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł p. Agnieszka Kalwat.

Kolejnym punktem świetnego dnia było przedstawienie teatralne "Czerwony Kapturek inaczej", przygotowane dla przedszkolaków i klas młodszych przez uczniów kl. II. W tym czasie dzieci starsze stroiły teren szkoły. Zawieszały plakaty i hasła profilaktyczne. Dla nabrania sił do zabawy, wychowankowie i uczniowie placówki posilili się pieczonymi kiełbaskami zafundowanymi przez Radę Rodziców.

Od godz. 10:00 rozpoczęła się część sportowa - drużynowe zawody sprawnościowe oraz skoki na trampolinie (dzięki uprzejmości Urzędu Gminy Dzierżoniów). Po sportowych emocjach nastąpiło losowanie - niespodzianka. Wszystkie dzieci placówki wzięły udział w losowaniu bezpłatnych 10 biletów na pływalnię Aquarius w Bielawie. Ostatnim punktem dnia był lodowy deser ufundowany przez państwa Sota.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku Dorota Furtak składa serdeczne podziękowanie PP. Małgorzacie i Markowi Sota za coroczne sponsorowanie wspaniałych lodów dla dzieci oraz Panu Czesławowi Szewczykowi (dyrektorowi OSiR Bielawa) za bezpłatne bilety na pływalnię.

"Patrz słońce się śmieje
- i śmiejmy się my
i wszystkie, wszystkie dzieci ...
"