2011-06-07

Na kobiety można liczyć!

Niedawno cieszyliśmy się z rozgrywek w piłkę nożną dziewcząt. Radość z dobrej gry, kultury zachowania, braku zawiści. Jeszcze nie nacieszyliśmy się dostatecznie z tej walki, a tu nowe wezwanie do rozgrywek i to na wyższym szczeblu.

Wyzwanie tym większe, że drużyna, która wygrała zawody i przeszła do rozgrywek strefy wałbrzyskiej w dużej części wyjechała na "zieloną szkołę" do Grecji. Co robić?! 1 czerwca 2011, w Jaworzynie Śląskiej, o godz. 10:00, w Gimnazjum nr 1 na Orliku mamy grać, ale kto ma być w teamie? Losy wyjazdu ważyły się do ostatniej chwili. Jednak pojechały!

Jadwiga Dąbrowska (kapitan), Ola Skorupa (bramkarka), Paulina Żygadło, Małgorzata Jaworska, Magdalena Pastuch, Aleksandra Frydel, Paulina Szustka z czuwającą nad wszystkim mgr Mariolą Tersą, nauczycielem wychowania fizycznego. Odważne! I skład sprawdził się świetnie! Pani Mariola ma oko do dobrych piłkarek. Było siedem drużyn dolnośląskich, wszystkie, oczywiście, nastawione na zwycięstwo. Podzielono drużyny na dwie grupy A i B. Nasze gimnazjalistki wyszły z grupy A z jedną stratą i walczyły o 1 miejsce. Niestety, był to już 5 z kolei mecz na dla naszej drużyny, więc zawodniczki odczuwały już ogromne zmęczenie i zabrakło im odrobiny szczęścia, aby wejść do finałowych rozgrywek dolnośląskich. Ale i tak było super, ponieważ wywalczyły srebro!! Przecież 3 zawodniczki wyjechały na "zieloną szkołę" i dwie grały w zastępstwie, nagle poproszone o udział. Dziękujemy, że nie odmówiły. Dodatkowo Magdalena Pastuch w pierwszym spotkaniu została kontuzjowana, ale zastąpiła ją Ola Frydel. Ola Skorupa obroniła dwa karne i została wybrana przez organizatorów zawodów bramkarką turnieju - otrzymała dyplom. Gratulujemy, Olu!

Ponadto nasze dziewczęta wspierane były przez swoich kolegów Dawida ,Wojtka i Sebastiana oraz przez tatę Oli Skorupy, pana Grzesia. Dziękujemy dziewczętom za wolę walki i wspaniała grę. Wywalczone srebro bardzo cieszy, jesteśmy z Was bardzo dumni, gratulujemy sukcesu i życzymy sportowej, uczciwej walki i postawy fair play nie tylko na boisku.

Na kobiety można liczyć!