2011-06-06

Wszystkie dzieci nasze są ...

Gry i zabawy, konkursy z nagrodami, rozgrywki sportowe, występy artystyczne - tak upłynęła w Gminie Dzierżoniów, sobota 4 czerwca - święto naszych maluchów, które już na stałe wpisało się w harmonogram imprez. Skwery, place zabaw i i boiska sportowe w kilku sołectwach Gminy Dzierżoniów wypełniły się dziećmi.

W Dobrocinie najmłodsi w pełni korzystali z przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji, bardzo angażowały się w rywalizację świetnie się bawiły i integrowały. Były zawody zręcznościowe, konkursy plastyczne, malowanie twarzy, pokazy sprzętu gaśniczego w wykonaniu jednostki OSP Roztocznik. Swoją energię maluchy mogły także rozładować na dmuchanym zamku, z którego korzystały bez ograniczeń. Nie zabrakło także poczęstunku: kiełbasek, słodkości, owoców, napoi, o co zadbali organizatorzy. Niespodzianką dla dzieci z Kiełczyna było otwarcie nowego placu zabaw. Kolorowe a co najważniejsze bezpieczne i atestowane urządzenia będą długo służyły wszystkim dzieciom. Maluchy szalały na huśtawkach, zjeżdżalni i trampolinie. Barwnym akcentem była obecność clowna z koszem pełnym cukierków, który z właściwą sobie swobodą i żartem zabawiał tańcem i figlami wszystkie dzieci.

Również w Mościsku na płycie boiska sportowego było barwnie i wesoło. Obchody Dnia Dziecka połączono tam z turniejem piłkarskim dzieci z rocznika 1996. Miłą niespodzianka była wizyta gości zza czeskiej granicy. Mościsko odwiedziła delegacja z zaprzyjaźnionej z Gminą Dzierżoniów miejscowości Dolni Cermna ze starostą Peterem Helekalem. Czescy goście z zainteresowaniem i ciekawością przysłuchiwali się rozmowom o działalności naszych lokalnych stowarzyszeń, realizowanych przez nie inicjatywach i aktywności samych mieszkańców, wpływających na poprawę warunków życia, estetyki swoich miejscowości i integracji mieszkańców. Wrażenia z pobytu na pewno długo pozostaną im w pamięci.

Wszystkie dzieci nasze są Wszystkie dzieci nasze są Wszystkie dzieci nasze są Wszystkie dzieci nasze są Wszystkie dzieci nasze są Wszystkie dzieci nasze są Wszystkie dzieci nasze są