2011-06-01

Majowe wierszowanie w Tuszynie

Dnia 18 maja 2011 r. o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie odbył się IV Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków "Majowe Wierszowanie" pod hasłem: "Zwierzęta w poezji dziecięcej".

Z każdej placówki gminnej oraz przedszkola Publicznego nr 2 Integracyjnego i Przedszkola Publicznego nr 7 z Dzierżoniowa przybyło po dwoje uczestników wraz z opiekunami, aby zaprezentować utwory znanych polskich poetów piszących dla dzieci. >> wiersze ...

Miło nam było gościć w tym dniu przybyłe zaproszone osoby: p. Ryszarda Brzeskiego sekretarza Gminy Dzierżoniów, radnych Gminy Dzierżoniów: p. Elżbietę Tokarską i p. Józefa Świtalskiego, p. Marcina Staściuka sołtysa Włók oraz p. Ewę Fyszko przewodniczącą Rady Rodziców naszej szkoły. Senatora p. Stanisława Jurcewicza reprezentowali: p. Patrycja Sznurowska dyrektor biura i p. Marcin Sota asystent S. Jurcewicza. Skład 3 osobowego jury tworzyły panie: Monika Adamska nauczyciel-bibliotekarz, Elżbieta Tokarska i Patrycja Sznurowska. Ich ocenie podlegała recytacja wiersza, interpretacja utworu a także ogólny wyraz artystyczny. I tak jury jednogłośnie przyznało:

• I miejsce - Karolowi Wszół ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie,
  • II miejsce - Kamilowi Kasztelanowi z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej,
  • III miejsce - Marcie Wiśniewskiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku.

W ocenie jurorów poziom konkursowych zmagań był wysoki, a tematyka utworów obfitowała w różnorodność poetyckich opisów zwierząt, między innymi: motyla, żuka, biedronki i myszki po "Słonia Trąbalskiego". Ale to właśnie pies o imieniu "Dżoncio" z wiersza J. Tuwima pod tym samym tytułem, "zdobył" serca wszystkich i nagrodę główną. Wszyscy mali recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i piękne książki, ufundowane przez p. Marka Chmielewskiego wójta Gminy Dzierżoniów oraz upominki i słodycze ufundowane przez senatora Stanisława Jurcewicza.

Po zakończonym konkursie na przybyłe przedszkolaki, nauczycieli, rodziców i gości czekał słodki poczęstunek. Gratulujemy wszystkim dzieciom talentu i mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy .

Majowe wierszowanie w TuszynieMajowe wierszowanie w TuszynieMajowe wierszowanie w Tuszynie