II Zawody Pływackie w bielawskim Aquariusie

2011-05-17

II Zawody Pływackie w bielawskim Aquariusie

Po kilku przerażająco zimnych dniach, słońce postanowiło przerwać złą aurę na wieść o sobotnich (14.05) II Zawodach Pływackich Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów.

Uczniowie trzech szkół gminnych z klas I-VI zmagało się w 9 konkurencjach. Uczestnicy musieli często pokonać nie tylko innych zawodników, ale i własne słabości i konsekwentnie dopłynąć do wyznaczonej mety.

Od wielu lat w ramach programów profilaktyki, uczniowie szkół gminnych uczestniczą bezpłatnie w zajęciach na pływalniach - dzierżoniowskiej i bielawskiej.

Nie dziwiły więc bardzo dobre wyniki czasowe uzyskiwane przez startujących, na które zwrócił uwagę, obecny na zawodach i patronujący imprezie, wójt Gminy Dzierżoniów, Marek Chmielewski.

Za osiągnięcia w poszczególnych kategoriach młodzi pływacy otrzymali medale, dyplomy oraz pamiątkowe koszulki. zobacz wyniki zawodów

Puchary ufundowane przez Wójta Gminy Dzierżoniów za I miejsce w punktacji drużynowej otrzymał ZSzP z Ostroszowic 23pkt, za II miejsce ZSzP z Mościska 17pkt, za III miejsce ZSzP z Piławy Dolnej 14pkt. Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy otrzymali słodką przekąskę w postaci loda.

II Zawody Pływackie w bielawskim AquariusieII Zawody Pływackie w bielawskim AquariusieII Zawody Pływackie w bielawskim AquariusieII Zawody Pływackie w bielawskim Aquariusie