2011-05-16

Zdrowie za jeden uśmiech...

W sobotę 7 maja na terenie Centrum Kulturalno-Sportowego w Uciechowie odbyła się charytatywna majówka pod hasłem "Zdrowie za jeden uśmiech". Pomysłodawcami zorganizowania tej imprezy było Stowarzyszenie "Uciechów -Moja Wieś", Rada Sołecka wsi Uciechów oraz mieszkańcy.

Głównym celem była zbiórka funduszy, które wspomogą skomplikowane i bardzo kosztowne leczenie Wojtusia Olejniczaka 10-miesięcznego mieszkańca Uciechowa, który przyszedł na świat z bardzo poważną i zagrażającą jego życiu wadą serca.

Słoneczna pogoda zachęciła wielu ludzi dobrego serca do wspólnej zabawy i przekazania swojego daru serca dla Wojtusia. Dzięki hojności sponsorów udało się zapewnić wiele różnego rodzaju atrakcji, wśród których znalazły się m.in.: sklepik szczęścia, strzelanie z wiatrówki, zabawy w kulach sferycznych, dmuchane zjeżdżalnie dla najmłodszych, przejażdżki na quadach, przejażdżki na koniach , przejażdżki karetką pogotowia, zabawy z Komisarzem Lwem, występy iluzjonisty, pokazy tańca towarzyskiego i minikoncert skrzypcowy.

Uciechów tego dnia zamienił się w słoneczne miejsce, tętniące ciepłem, serdecznością i dobrocią . Organizatorzy zadbali o każdy najmniejszy szczegół i jak na wieś stojącą uśmiechem przystało, majówkową walutą był 1 uśmiech-wymieniany za złotówki w słonecznym banku.

Wszystkich przybyłych na majówkę kusiły bogato zaopatrzone stoiska gastronomiczne z domowym ciastem, pysznościami z grilla i ulubionymi szczególnie przez najmłodszych uczestników hamburgerami.

Dzięki ofiarności darczyńców, firm i osób prywatnych udało się zgromadzić mnóstwo wartościowych fantów, które zostały zlicytowane na rzecz Wojtusia. Hojność i gest osób licytujących była wzruszająca. Kwota, którą udało się zebrać przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów i utwierdziła wszystkich zaangażowanych w organizację majówki, że są wśród nas ludzie wielkiego serca, którzy nie przejdą obojętnie obok potrzebujących.

Serdecznie DZIĘKUJEMY

Zdrowie za jeden uśmiechZdrowie za jeden uśmiech