2011-05-11

II Biegi sztafetowe

W zaskakująco słoneczny czwartek 28 kwietnia 2011r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku odbyły się już po raz drugi "Biegi sztafetowe szkół podstawowych o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów". Organizatorami zawodów były: Gmina Dzierżoniów i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku.

Celem organizacji zawodów było upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu oraz propagowanie aktywnej formy spędzania czasu wolnego. Otwarcia zawodów dokonali dyrektor placówki P. Dorota Furtak i kierownik Referatu Oświaty Sportu i Turystyki P. Adam Wolniak, życząc powodzenia w sportowych zmaganiach i przestrzegania zasady "fair play".

Zawodnicy z czterech szkół podstawowych gminy , walczyli o zwycięstwo i Puchar Wójta. Rywalizację sportową rozpoczęły klasy IV następnie do rywalizacji przystąpiły klasy V i na końcu klasy VI. Rywalizację sportową zakończono sztafetą drużynową.

W poszczególnych kategoriach wyniki prezentują się następująco:

Sztafeta 4 x 100m (klasy IV):

• I miejsce - ZSzP Tuszyn
  • II miejsce - ZSzP Mościsko
  • III miejsce - ZSzP Ostroszowice
  • IV miejsce - ZSzP Piława Dolna
Sztafeta 4 x 200m (klasy V):
  • II miejsce - ZSzP Ostroszowice
  • IV miejsce - ZSzP Piława Dolna
Sztafety 4 x 400m (klasy VI):
  • II miejsce - ZSzP Piława Dolna
  • IV miejsce - ZSzP Ostroszowice
Sztafeta drużynowa 6 x 200m:
  • II miejsce - ZSzP Piława Dolna
  • IV miejsce - ZSzP Ostroszowice
W punktacji drużynowej :
  • I miejsce zajął Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościska (11pkt)
  • II miejsce Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszynie (6pkt)
  • III miejsce Zespół Szkolno -Przedszkolny w Piławie Dolnej (4pkt)
  • IV miejsce Zespół Szkolno -Przedszkolny w Ostroszowicach (3pkt)

Po biegach uczestnicy zostali zaproszeni na piknik w ogródku przedszkolnym. Zawodnicy i ich opiekunowie zostali poczęstowani pieczonymi kiełbaskami. Na zakończenie zawodów wręczono medale i dyplomy (sfinansowane przez ZSzP Mościsko) oraz pamiątkowe czapeczki i puchary. Nominacji dokonała zastępca wójta P. Jolanta Zarzeka.

Panu Wójtowi dziękujemy serdecznie za objęcie zawodów swoim patronatem oraz ufundowanie pucharów i pamiątkowych czapeczek. Za ufundowanie całości poczęstunku dyrektor placówki serdecznie dziękuje Radzie Rodziców przy ZSzP w Mościsku.

Pomysłodawcą i koordynatorem zawodów był szkolny nauczyciel wychowania fizycznego P. Grzegorz Różycki

Zapraszamy serdecznie za rok.

II Biegi sztafetoweII Biegi sztafetoweII Biegi sztafetoweII Biegi sztafetowe