2011-05-11

Trzeci w dolnośląskim !!!

W dniu 28 kwietnia 2011 r. odbyły się, na zamku w Kliczkowie, wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

Z powiatu dzierżoniowskiego, w kategorii szkół podstawowych, reprezentantem był uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku - Daniel Dąbrowski (kl. VI).

Po pierwszej pisemnej części konkursu, nastąpiła przerwa przeznaczona na rekreację - zwiedzanie zamku. Uczestnicy obejrzeli zbiory zamkowe, komnaty oraz lochy. Po obiedzie w części drugiej konkursu, finałowa piątka odpowiadała na pytania zadawane przez jury.

Daniel spisał się wspaniale i zajął III miejsce, pokonując 15 reprezentantów innych powiatów naszego województwa. Po konkursie zostaną wspomnienia oraz nagroda rzeczowa w postaci DVD.