2011-04-28

Ostroszowickie wieczory literackie

Dyskusyjne Kluby Książki to miejsca dla tych, co czytają i lubią o tym rozmawiać. W ostroszowickiej bibliotece istnieją dwa kluby: dla dzieci i dla dorosłych.

Moderatorem tych działań jest bibliotekarz Maria Kirkiewicz.

W kwietniu odbyły się dwa spotkania autorskie. Pierwszego kwietnia w Klubie Motyli Książkowych dzieci witały Wiolettę Piasecką, autorkę bajek i baśni dla dzieci. Chociaż był to Prima Aprilis, wszystko jednak działo się naprawdę.

Wioletta Piasecka wcieliła się w postać wróżki, która interesująco i wesoło zachęcała dzieci do czytania książek pod hasłem: "My też czytamy baśnie Wioletty Piaseckiej". Oczarowała także małych czytelników pomysłowymi zabawami i konkursami. Wszyscy bawili się świetnie.

Zaś siódmego kwietnia dorośli czytelnicy późnym wieczorem gościli w bibliotece Krzysztofa Koziołka. Ten młody, zdolny autor powieści sensacyjnych i kryminalnych okazał się bardzo interesującą osobą. Zdobył uznanie wśród czytelników takimi powieściami jak: "Święta tajemnica", "Miecz zdrady" czy "Droga bez powrotu". Uczestnicy spotkania pytali autora o proces tworzenia dzieła, inspiracje, fascynacje i zainteresowania.

Klubowicze z Ostroszowic mieli okazję spędzić miły wieczór w bibliotece, zakupić ulubioną książkę Krzysztofa Koziołka i zdobyć cenny autograf.

12 kwietnia dotarła do nas wiadomość, że biblioteka w Ostroszowicach otrzymała wyróżnienie w konkursie "Pomyszkuj w bibliotece - Tydzień z Internetem 2011" ogłoszonym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Wszystkim uczestnikom tego przedsięwzięcia gratulujemy.

Ostroszowickie wieczory literackie Ostroszowickie wieczory literackie Ostroszowickie wieczory literackie