2011-04-27

Promocja regionu Gór Sowich

W środę 27 kwietnia br. w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy odbyło się spotkanie Wójta Gminy Dzierżoniów, Marka Chmielewskiego z właścicielami gospodarstw agroturystycznych położonych na terenie Gminy Dzierżoniów, będące jednym z instrumentów wsparcia i pomocy udzielanej lokalnym przedsiębiorcom.

Spotkanie miało na celu zapoznanie przybyłych gości z projektem, którego jednym z beneficjentów jest Gmina Dzierżoniów, będąca członkiem Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich

Projekt p.n. "Góry Sowie, dziedzictwo wielokulturowej historii Dolnego Śląska- kampania promocyjno- informacyjna" jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Wartość całego projektu zamyka się kwotą 839740,99zł z czego dofinansowanie wynosi 558338,92 zł.

Przybyli na spotkanie goście po raz pierwszy mieli okazję obejrzeć film reklamowy zrealizowany przez TV Sudecką, reklamujący i zachęcający potencjalnych turystów do odwiedzenia i zapoznania się z mnóstwem atrakcji, w które obfituje region Gór Sowich.

Film emitowany jest przez TV Vectra na terenie całego kraju. Reklama obejmuje również radiowe spoty reklamowe, banery wielkoformatowe, reklamę na środkach komunikacji miejskiej, foldery, ulotki i tablice reklamowe. Każdy z właścicieli gospodarstw agroturystycznych otrzymał tablicę i ulotki z najciekawszymi obiektami turystycznymi i historycznymi, które mamy nadzieję przyciągną w nasze rejony wielu turystów i zwiedzających co tym samym s przyczyni się do rozwoju poszczególnych gospodarstw jak również Gminy Dzierżoniów.

Promocja regionu Gór SowichPromocja regionu Gór SowichPromocja regionu Gór Sowich