2011-04-08

Sezon kolarski 2011 rozpoczęty

aktualności Gmina Dzierżoniów

2 kwietnia, w sobotę na ulicach Dzierżoniowa odbyło się Międzynarodowe Kryterium Kolarskie "BOXMET Dzierżoniów 2011".

Trasa wyścigu przebiegała ulicami: Świdnicką (start-meta), Kościuszki, Krasickiego i Pocztową. Na starcie w Dzierżoniowie stawiło się 427 zawodniczek i zawodników, wśród nich najlepsze grupy zawodowe z Polski m.in. CCC Polsat Polkowice, Legia-Felt, Bank BGŻ czy Aktio Group BDC, a także kolarze spoza naszego kraju (Alytaus SRC Litwa, Compettor Czechy, DSK Fortuna Litwa, ElEko Sport z Litwy).

Nie zabrakło również zawodników i zawodniczek z Dzierżoniowa z klubu "Atom Boxmet", dawne "Ogniwo" - wicemistrza Dolnego Śląska w kolarstwie szosowym z olimpijką z Pekinu Pauliną Brzeźną na czele. W wyścigu licznie uczestniczyli również uczniowie ze szkół Gminy Dzierżoniów z Tuszyna i Mościska, którzy na zawody przybyli z opiekunami Agnieszką Gadomską i Jarosławem Pawlaczkiem.

Młodzi kolarze z terenów Gminy Dzierżoniów od kilku lat zdobywają wiele medali, dyplomów i nagród w kategoriach szkół podstawowych i tak było również tym razem. Większość miejsc ma podium w poszczególnych kategoriach zajęta była przez uczniów ze szkół w Mościsku i Tuszynie.

W kategorii dziewcząt klas I - III zwyciężyła Małgorzata Dąbrowska ze Szkoły Podstawowej w Mościsku, 4 miejsce zajęła Weronika Gadomska również z Mościska.

W kategorii dziewcząt klas IV - VI zwyciężyła Emilia Wojciechowska z Mościska, 4 miejsce zajęła Magdalena Popielarz z Mościska, a 5 Marta Wszół ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie.

W kategorii chłopców klas IV - VI wszystkie miejsca na podium zajęli uczniowie ze szkół w Mościsku i Tuszynie. Zwyciężył Łukasz Kroczak ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie, 2 miejsce zajął Wiktor Gadomski z Mościska, 3 miejsce uzyskał Ernest Polejańczyk, 4 był Michał Sowa, a 5 Tomasz Butkowski - wszyscy ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie

Wyjazd do Dzierżoniowa zakończył się więc dużym sukcesem dla małych kolarzy, tym bardziej, że oprócz medali i dyplomów za pierwsze trzy miejsca, nagrody rzeczowe otrzymywała pierwsza piątka z każdej kategorii. Dodatkowym przeżyciem dla zwycięzców było udzielanie wywiadów na żywo w obecności całej publiczności zgromadzonej wokół podium.

Gratulujemy wyników, życzymy dalszych sukcesów, a wójtowi Gminy Dzierżoniów, panu Markowi Chmielewskiemu dziękujemy za udostępnienie autokaru i tym samym umożliwienie uczniom wzięcia udziału w wyścigu. Dziękujemy również panu Mariuszowi Laszkiewiczowi za transport rowerów a firmie Foto Lab za wywołanie zdjęć z tych zawodów.