2010-12-21

"Pamiętamy o Rodakach na Kresach"

Telewizja Wrocławska we współpracy z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu zorganizowała zbiórkę darów świątecznych dla naszych rodaków na Kresach. W akcje te czynnie włączyły się placówki oświatowe Gminy Dzierżoniów: Zespół Szkolno Przedszkolny w Piławie Dolnej oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach.

Dyrektorzy placówek serdecznie dziękują wszystkim mieszkańcom Piławy Dolnej, Roztocznika, Dobrocina, Ostroszowic, Owiesna, Jodłownika i Myśliszowa za bezinteresowne zaangażowanie się w akcję i zbiórkę: słodyczy, kawy, herbaty, produktów spożywczych oraz maskotek, które przyczynią się do tego by Święta Bożego Narodzenia sprawiły radość naszym rodakom na Kresach.

Wszystkie dary zebrane w placówkach zostały przekazane do Kuratorium Oświaty Delegatura w Wałbrzychu i w najbliższym czasie na pewno trafią do potrzebujących, mieszkających za wschodnią granicą.