2010-10-27

Piławski Orlik otwarty...

22 października br. o godzinie 11:00 w Piławie Dolnej odbyło się się uroczyste otwarcie Orlika przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej.

Uroczysta gala miała miejsce w odremontowanej sali gimnastycznej. Licznie przybyli zaproszeni goście wyrażali w wystąpieniach słowa uznania dla idei budowy obiektu, przekazywali w darze sprzęt sportowy, który na pewno zostanie dobrze wykorzystany. Obejrzeli także przygotowane specjalnie przygotowane na tę uroczystość przedstawienie pt "Kopciuszek na zawodach" wyreżyserowane przez panią Elżbietę Biernacką i wykonane przez uczniów klas V i VI.

Oficjalnego otwarcia i tradycyjnego przecięcia wstęgi dokonali:

• Zbigniew Szczygieł - członek zarządu Województwa Dolnośląskiego
  • Marek Chmielewski - wójt Gminy Dzierżoniów
  • Jan Adam Mak - przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów i sołtys wsi Piława Dolna
  • Małgorzata Lis - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Po otwarciu i poświęceniu obiektu przez ks. Edwarda Rostkowskiego goście zostali zaproszeni do wykonania strzałów do bramki a uczniowie szkoły rozegrali dwa mecze inaugurujące rozgrywki sportowe. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez Związek Harcerstwa Wiejskiego pod okiem Pani Zofii Jurków.

Zobacz galerie zdjęć!
Budowa "Orlika" w Piławie Dolnej.