Spotkanie Stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Dzierżoniów

2010-10-04

Spotkanie Stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Dzierżoniów

W piątek 1 października w Marianówku w gościnnych progach gospodarstwa agroturystycznego pp. Ostrowskich odbyło się spotkanie podsumowujące tegoroczną działalność organizacji pozarządowych.

Licznie przybyli przedstawiciele organizacji pozarządowych i Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie Gminy Dzierżoniów prezentowali swoje dotychczasowe osiągnięcia i opowiadali o przyszłorocznych planach i zamierzeniach. W Gminie działa obecnie już 7 stowarzyszeń, a na etapie rejestracji znajduje się 8 powołane do życia w Nowiźnie Stowarzyszenie p.n."Nowizna- wspólne dobro" Spectrum ich działań jest bardzo szeroki a zaangażowanie członków zasługuje na słowa uznania. Dzięki ich działalności i umiejętności zjednania sobie przychylności mieszkańców poszczególnych miejscowości, zmienia się obraz najbliższej okolicy, zmienia się myślenie ludzi, zmienia się obraz Gminy postrzeganej jako przyjaznej swoim mieszkańcom. Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i wierzymy, że dobrze układająca się współpraca i takie samo spojrzenie na sprawy małe i duże bliskie wszystkim mieszkańcom przyniesie jeszcze wiele okazji do dumy, radości, poczucia integracji i przełoży się na sukcesy tak spektakularne jak te, z których cieszyliśmy się do tej pory. Gospodarzom dziękujemy za gościnę i wspaniałą ciepłą, domową atmosferę i mamy nadzieję na następne tak miłe spotkania.