2010-09-28

Narkotykom mówię nie...

18 września 2010 w parku w Tuszynie odbył się festyn profilaktyczny dla dzieci i młodzieży pt. "Jesień w parku". Głównym celem spotkania było dostarczenie wiedzy na temat szkodliwości zażywania narkotyków oraz aktywizacja społeczności lokalnej.

Festyn zorganizowany został przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi: Jędrzejowice, Kiełczyn, Tuszyn, Włóki, które na ten cel pozyskało środki z funduszy gminnych na organizowanie festynów profilaktycznych i rodzinnych z uwzględnieniem działalności informacyjnej i edukacyjnej? zwalczanie narkomanii. Wszystko udało się przy ogromnej pomocy pracowników Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie, którym serdecznie dziękujemy.

Słoneczko przyświecało, niebo było błękitne, a młodzi uczestnicy zabawy zebrali się bardzo licznie. O 15:00 pani Bogumiła Koselska rozpoczęła wspólną zabawę. Pierwszym punktem programy było spotkanie i warsztaty artystyczne z panią Dagmarą Aleksandrowicz, która zaprezentowała przepiękne, wykonane własnoręcznie kartki. Najwytrwalsi, zgodnie z jej zaleceniami, już po jakimś czasie mogli zabrać ze sobą małe arcydzieła. W międzyczasie panowie Jarosław Pawlaczek i Piotr Sowa rozpoczęli wielkie sportowe zmagania, zawodnicy czuli się bezpiecznie pod opieką pani Katarzyny Koselskiej. Były wyścigi rowerowe, rzuty do kosza, strzały na bramkę i wiele, wiele innych atrakcji, w których mogli zmierzyć się wszyscy uczestnicy. Zaznaczyć trzeba, że ci najmłodsi w niczym nie ustępowali tym nieco starszym, a czasem nawet ich pokonywali - w ramach zdrowej rywalizacji oczywiście?

Bardzo ważnym elementem naszego festynu była pogadanka, którą przygotowała pani Elżbieta Sakowicz. Doświadczenie, wiedza oraz ciekawe pomysły pani Eli i ich wykorzystanie w wykładzie przysporzyło jej ogromnej rzeszy słuchaczy, którzy mamy nadzieję zrozumieli jakie szkody niesie za sobą spożywanie narkotyków.

Jesień w Parku to doskonały sposób na pożyteczne spędzenie czasu przez dzieci i młodzież. Ciekawe zajęcia skończyły się słodkim poczęstunkiem, a ostatnim elementem spotkania było wspólne jedzenie pieczonych w ognisku ziemniaków, które doskonale przygotowali pani Helena Czerwonka i pan Jan Sakowicz. Za ziemniaki dziękujemy panu Pawłowi Szulcowi właścicielowi sklepu we Włókach. Były pyyyyyyyyszne!!!