2010-09-14

Za nami poszli inni

18 września br. władze Gminy Dzierżoniów i przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu Gminy wspólnie z innymi sołectwami województwa Dolnośląskiego będą uczestniczyć w gali podsumowującej Konkurs Piękna Wieś Dolnośląska 2010 w Jaszkowej Górnej.

Bardzo nam miło, że zostaliśmy zaproszeni do udziału w tym niecodziennym i prestiżowym wydarzeniu. W ubiegłym roku w pierwszej edycji konkursu zwyciężyło Mościsko i przez rok pełniło honory najpiękniejszej dolnośląskiej wsi. Bieżący rok przyniósł drugą nagrodę dla Uciechowa, którego projekt p.n. Placyk Tanecznych Uciech został nagrodzony w kategorii Najlepszy Start w Odnowie Wsi.

Konkurs "Piękna Wieś Dolnośląska" realizowany przez Wydział Rozwoju Obszarów Wiejskich to jeden z elementów wsparcia przygotowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego dla sołectw i gmin uczestniczących w Odnowie Wsi Dolnośląskiej. Konkurs ma na celu wyłonienie oraz wypromowanie najlepszych, najbardziej innowacyjnych i wzorcowych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich.

Gratulujemy!