2010-08-23

Urodziny Florka

W słoneczną niedzielę 22 sierpnia miała miejsce w Ostroszowicach skromna, ale podniosła uroczystość. Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski w asyście zaproszonych gości przekazał druhom ochotnikom średni wóz ratowniczo-gaśniczy.

Dla niezorientowanych to może nic niezwykłego, ale w skali gminy to naprawdę wyjątkowe wydarzenie. Wystarczy powiedzieć, że koszt tej inwestycji to około 220 tys. złotych. Przy dotychczasowych nakładach na jednostki OSP to kwota wręcz ,,kosmiczna”. Ale to dzięki determinacji druhów ochotników, przy ogromnej przychylności Rady Gminy popartej konsekwentnymi działaniami Wójta gminy można było tę inwestycję zrealizować. Można śmiało powiedzieć, że to jeden z najlepszych wozów bojowych w naszej gminie.

"Florek" bo takie imię zostało mu nadane przez matki chrzestne - Radne naszej gminy Panie Annę Kwiatkowską i Ewę Żuchowską –Tobołę prezentuje się nad wyraz okazale. Parametry techniczne sprawiają, że w terenach podgórskich wóz ten będzie wyjątkowo przydatny. Wierzymy, że poświęcony przez ks. Proboszcza Michała Jaremkę "Florek" będzie wiernie służył mieszkańcom Ostroszowic.