2010-08-03

Jak nas widzą tak nas piszą….

Jak już wcześniej informowaliśmy, rozstrzygnięcie Konkursu o Europejską Nagrodę Odnowy Wsi przyniosło gminie Dzierżoniów wyróżnienie i prestiż. W liście skierowanym do władz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego członkowie konkursowego Jury piszą:

„ ….gmina Dzierżoniów wywarła na nas nad wyraz pozytywne wrażenie. Gmina zachwyca zasługującą na uwagę ENERGIĄ SPOŁECZNĄ i ujmuje strukturą wielu różnorodnych, wzajemnie ze sobą powiązanych projektów o ponadregionalnym znaczeniu. Są wśród nich muzea, szkoły, i nowopowstałe obiekty sportowe. Służą one zachowaniu i pielęgnacji tradycji kultury i dziedzictwa regionu, są przykładem nowoczesnego budownictwa naturalnie wkomponowanego w kulturę krajobrazu i niewątpliwie przekładają się na podniesienie jakości życia mieszkańców. Na najwyższe uznanie zasługuje ich ogromne zaangażowanie i wkład pracy przy realizacji projektów. Ciepłe słowa i serdeczne gratulacje przekazujemy wszystkim Państwu od pana dr Erwina Prolla z Dolnej Austrii za wybitne osiągnięcia i imponujący sukces…”

Theres Friewald-Hofbauer