2010-07-19

Z pomocą potrzebującym

Szczęśliwie dla wszystkich, tegoroczna powódź ominęła tereny naszej gminy. Mieszkańcy nie pozostali jednak obojętni na los najbardziej dotkniętych klęską powodzi obszarów i dzięki inicjatywie sołtysów wsi Tuszyn i Nowizna p. Mieczysława Droszczaka i p. Wiesława Aksamita do gminy Nędza wyruszył konwój z pomocą.

W czwartek pracownicy interwencyjni załadowali 14 ton siana, sprasowanego wcześniej przez p. Krzysztofa Chaberę i Marcina Białka, na TIR-a, którego udostępniła nieodpłatnie firma DEDAL z Dzierżoniowa.

Ten piękny gest bezinteresownej pomocy spowodował, że już planowana jest następna zbiórka słomy, siana, ziarna i otrąb wśród sołectw gminy Dzierżoniów i kolejny transport z pomocą kierowany w tamte okolice.

Zachęceni postawą sołtysów rolnicy chcą włączyć się w pomoc najbardziej potrzebującym i deklarują przekazanie części plonów rolnych zebranych w czasie tegorocznych żniw.